آگاهی حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) از جوشش خون حسین بن علی (علیه السلام)

فارسی

زینب کبری (سلام الله علیها) وقتی بدن پاره پاره شده ی برادر را در آن قبله گاه عشق و محبت و فداکاری و مجاهدت، برروی زمین افتاده دید، دستها را زیر بدن برد و سر را به طرف آسمان بلند کرد و فریاد زد:"بارالها! این قربانی را از ما قبول کن".

او میدانست خاطره ی آن خون جوشنده، سیلاب شهادت و فداکاری را در طول تاریخ، در سرزمین دل انسانهای مسلمان به راه خواهد افکند، و افکند. از روزدهم محرم- عاشورا- این موج خروشان همچنان در طول تاریخ ادامه داشته است.

بر اثر خون شهیدان، قدرتهای طاغوتی بسیاری سرنگون شد. قدرت طاغوتی بنی امیه و قدرتهای بسیاری از بنی عباس، با تکان شدید این طوفان بنیان افکن ستم، بکلی نابود و ویران شد. حکومتهای بسیاری در سرزمینه های اسلامی پدید آمد و اسلام ماند و تشیع به عنوان رگه ی پرتپش و هیجان آفرین اسلام باقی ماند.

هر چه حکومتهای طاغوتی درتوان داشتند، کوشیدند؛ اما از صد سال پیش تا امروز، از روزگار سیدجمال الدین اسدآبادی و میرزا حسن شیرازی آن علمای بزرگ دین- تا روزگار علمای بزرگی که جنبش مشروطیت را پی ریختند، و تا روزگار میرزا کوچک خان جنگلی- آن روحانی بزرگوار، آن چریک اسلامی و آن بنیانگذار جنبش مسلحانه در ایران و تا روزگار سید حسن مدرس و شهید نواب صفوی و فداییان اسلام، و تا نهضت ملی و تا لاله زار خونین پانزدهم خرداد سال 1342، همه جا نبض خون حسین (علیه السلام) بود که می تپید و قلب شهیدان بود که میزد و پیکر عظیم جامعه ی اسلامی را به حرکت و تلاش در می آورد.

 

 

برگرفته از کتاب: جاذبه ی حسینی

دسته بندی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.